Výpovede klientov

RETEST pre mňa znamená skúšku a školu. Skúšku seba samého vo zvládaní života, myšlienok a toho, či dokážem byť a žiť sám so sebou. RETEST pre mňa znamená školu v učení sa žiť, vnímať hodnoty, v práci na zvládaní mojej závislosti a v učení sa nadväzovaniu nových vzťahov a priateľstiev. Možnosť usporiadať si rodinné vzťahy, ale najdôležitejšie pre mňa je byť dobrým otcom. V tom všetkom mi pomáha RETEST.

Juro

RETEST pre mňa znamená, že som našiel sám seba. Zlepšil som vzťahy s dcérou, sestrou, rodinou. Začal som si vážiť sám seba i druhých. Začal som vnímať a vážiť si hodnoty. Vrátil som sa do normálneho sveta ľudí. Začal som brať veci vážne. Zmenil som svoj názor a pohľad na mnoho vecí. Ďakujem. 

Ján

RETEST – je pre mňa nový začiatok. Pomohol mi znova mať chuť žiť a tešiť sa z maličkostí. RETEST je aj tvrdý tréning aj so skúškami ako žiť normálne a plnohodnotne. 

Laco

RETEST pre mňa momentálne znamená všetko! A zároveň tú jedinú a úplne poslednú šancu pre život – nový život so svojou rodinou, o ktorú som už skoro prišiel, s novými priateľmi, ktorých som tu spoznal a hlavne život bez drog. Ďakujem RETEST. 

Jakub

Pre mňa RETEST znamená veľmi veľa, RETEST ma učí byť normálnym človekom, hlavne otcom. Pre mňa RETEST znamená domov, mám tu ozajstných kamarátov, ktorí ma pochopia aj mi vedia poradiť. Chcem byť šťastný a spoľahlivý a viem, že tu mám šancu sa to naučiť. 

Erik

RETEST pre mňa znamená zázemie a podporu pre nový začiatok a zaradenie sa do bežného života vďaka tomu, že ma naučí, ako by som mal úspešne dlho abstinovať. Je to pre ma nádej viesť spokojný život a získať nové hodnoty. 

Patrik

RETEST pre mňa znamená životnú zmenu. Vidím v ňom pomoc na to, aby som sa stal lepším človekom. Učí ma spoznávať život taký, aký v skutočnosti je. Vďaka RETESTu získavam pohľad na seba samého a snažím sa robiť zmeny na to, aby som v budúcnosti dokázal abstinovať. Dáva mi nových priateľov, od ktorých počujem už iba pravdu a úprimnosť. RETEST mi zachraňuje život a rodinu. 

Karol

RETEST sa stal pre mňa domovom. Našiel som si tu kamarátov a obľúbil som si ľudí, ktorí mi pomáhajú zmeniť seba a svoj život. RETEST je pre mňa záchrana života a miesto, kde mám najlepšiu príležitosť spoznať sa a pracovať na sebe. Prechádzam si tu ťažkými chvíľami, no nachádzam tu aj šťastie. RETEST je pre mňa omnoho viac ako len resocializácia, je to pre mňa niečo výnimočné. Hrdý retesťák. 

Miro

RETEST pre mňa znamená miesto kde sa naučím žiť čistý bez drog. RETEST pre mňa znemená miesto, kde si uvedomujem, že som šťastný čistý. RETEST pre mňa znamená miesto kde môžem začať žiť odznova. RETEST je miesto, kde si uvedomujem čo všetko je vo mne čo som si predtým neuvedomoval. RETEST je miesto, kde sa učím byť ohľaduplnejší k druhým. RETEST je miesto, kde sa učím byť zodpovednejší k sebe a druhým. RETEST je miesto, kde nadobúdam skutočne čisté priateľstvá. 

Martin