Výpovede klientov

Tak, RETEST mi dáva nádej bojovať na čisto s drogami. A má to zmysel bojovať, lebo to vidím na aké zviera som sa vedel zmeniť pod vplyvom drog a ubližovať ľuďom, ktorých mám rád a ľúbim.

MICHAL

RETEST mi dal opäť chuť žiť a priateľov s rovnakým problémom, ktorí ma chápu.

MAREK

RETEST, istota, možnosť začať každý deň znova nanovo, domov, pomoc, podpora, radosť, šťastie, priatelia.

MARIÁN

RETEST je môj druhý domov. Mám tu priestor na to, aby som spoznala samu seba a hlavne sa naučila žiť so sebou. Učím sa zvládať svoje emócie, svoje prežívanie, svoju precitlivenosť a tiež sa učím hľadať mieru skoro vo všetkom, čo vás napadne. A to všetko bez drog a alkoholu. Konečne mám okolo seba skvelých ľudí, ktorí naozaj stoja za to.

IVONA

RETEST mi ukázal aký v skutočnosti som. Nebolo a nie je jednoduché prijať to. Ale keď mi je najhoršie, RETEST stojí pri mne.

VLADO

RETEST ma učí ako mám správne žiť. Ukázal mi aké dôležité je mať pravidlá, ktoré som vo svojom živote predtým nikdy nemal. Vďaka RETESTU znova túžim a znova snívam. Teraz už viem, že môžem mať skvelú budúcnosť ak budem chcieť.

BRAŇO

Vždy, keď začnem padať, komunita ma zachytí, podporí a ukáže mi cestu. Už vidím, že závislosť je o ochorení vzťahov a práve tu získavam skutočných priateľov. Ani si nechcem predstaviť ako by môj život vyzeral, keby som bola stále na ulici a už by som za žiadnu drogu na svete nevymenila moje „iskričky“ – krásne momenty s rodinou a komunitou, lebo mi dávajú vieru, že aj ja mám šancu viesť neobyčajne obyčajný život v spoločnosti. V krátkosti, cítim, že cesta na ktorú som sa vydala je pre mňa a mojich blízkych to najlepšie čo som mohla urobiť. Ďakujem.

LUCIA